Autostrada Dźwięku

Nowa ekspozycja w Młynie Wiedzy!

Już 1 kwietnia Młyn Wiedzy zaprasza na nową wystawę – „Autostradę dźwięku”.

Na naszej najnowszej czasowej ekspozycji będzie można m.in. zobaczyć jak wygląda fala dźwiękowa. Dowiedzieć się czym jest fala podłużna i poprzeczna, dlaczego słyszymy, jak rozchodzi się dźwięk w różnych ośrodkach mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy. Zwiedzający będą mieli również okazję, aby poznać falę dźwiękową i fizyczne wielkości jakie ją charakteryzują, czyli amplitudę, okres, częstotliwość, prędkość dźwięku i długość fali.

Na ekspozycji zostanie również wyjaśnione zjawisko rezonansu akustycznego. Zwiedzający poznają różnego rodzaju drgania membrany głośnika, w zależności od częstotliwości emitowanego dźwięku. Natomiast w „kopule szeptów” będzie można skupić dźwięk i odbić falę, tak aby szept był słyszalny z dużej odległości. Na stanowisku „powietrzny pocisk” zwiedzający zobaczą czym nie jest fala dźwiękowa wyjaśnia Katarzyna Przegiętka, kierownik Działu Naukowo-Dydaktycznego Młyna Wiedzy.

„Autostrada dźwięku” (dostępna do końca 2019 roku) będzie trzecią udostępnioną w ostatnim czasie przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy wystawą. Obecnie w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy jest dostępnych 10 wystaw.

Więcej informacji TUTAJ