przewodnik miejski w toruniu

Dom Mikołaja Kopernika – przewodnik

Wybierasz się do Torunia i nie wiesz co zwiedzić? Zdecydowanie wybierz flagową atrakcję tego miasta, czyli Dom Mikołaja Kopernika. 

Co można zobaczyć w Domu Mikołaja Kopernika?

Wystawa „Mikołaj Kopernik – życie i dzieło”

Wystawa prezentuje dom i środowisko rodzinne Mikołaja Kopernika. Są w niej zawarte lata zgłębiania nauki, działalność Kopernika we Fromborku, Olsztynie i Lidzbarku Warmińskim, a także najważniejsze, czyli badania astronomiczne, których efektem była teoria heliocentryczna.

Warto zaznaczyć, że niestety nie można wykluczyć, że to nie „Dom Mikołaja Kopernika” był miejscem narodzin twórcy teorii heliocentrycznej, wszystko przez to, że w 1473 roku klan Koperników był  w posiadaniu części domu położonego przy Rynku Staromiejskim. Niemniej jednak można dowiedzieć się wiele ciekawych historii oraz zobaczyć jak żył wielki astronom.

Pokaz multimedialny „Makieta średniowiecznego Torunia”

Na samym początku zwiedzania warto obejrzeć 18 minutowy spektakl  pt. „Makieta średniowiecznego Torunia”. Co ważne  projekcja jest dostępna w aż ośmiu wersjach językowych.

Dom Mikołaja Kopernika – szukasz przewodnika?

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług przewodnickich. Nie tylko opowiadamy ciekawe historie, legendy i fakty, ale także zapewniamy załatwienie wszelkich formalności przy zwiedzaniu.