Festiwal Bella Skyway

Festiwal Bella Skyway

Bella Skyway Festival to wydarzenie kulturalne Torunia o europejskim charakterze. Zjawiskowe, unikatowe, zmieniające rzeczywistość, tchnące nowe życie w stare mury miasta.

Program wydarzenia opiera się na trzech filarach:

  • Nauka – sposób realizacji i projekcje festiwalu nawiązują do astronomii i innych nauk ścisłych. Sposób przekazu jest niecodzienny, przystępny, co zachęca i inspiruje do dalszych poszukiwań. Oprócz przyjemności dla zmysłów, uczestnicy wynoszą z festiwalu coś, co pozostaje w pamięci na dłużej.

  • Sztuka – element będący dźwignią festiwalu. Sztuka audiowizualna, performance, innowacja w kulturze, sztuka elektryzująca, ciekawa, niespotykana, wpisana w przestrzeń miejską, dostępna na wyciągnięcie ręki.

  • Ludzie – „kultura dla wszystkich” – to hasło przyświeca festiwalowi od początku. Bella Skyway Festival to wydarzenie dla wszystkich pokoleń. By zacząć obcować z kulturą, wystarczą chęć i gotowość wyjścia z domu – ten komfort daje niekomercyjny charakter wydarzenia. Ważnym aspektem wydarzenia jest możliwość zaangażowania się w towarzyszące akcje specjalne.

Sztuka i nauka oraz silny wymiar społeczny to aspekty, które od zawsze przenikały się i uzupełniały w Toruniu. Dzięki temu ma on niezwykły charakter – jest bogaty w idee i wartości humanizmu. Bella Skyway Festival to odzwierciedlenie duszy Torunia.

Trwają przygotowania organizacyjne do 10. edycji Bella Skyway Festival. Dla widzów będą przygotowane parkingi buforowe i dodatkowe kursy komunikacji miejskiej.

Bella Skyway Festival to najpopularniejsze wydarzenie kulturalne roku w Toruniu. Tłumy zwiedzających będą podziwiać instalacje i mappingi już dziesiąty raz. Liczba widzów rośnie z roku na rok – według szacunków w 9. edycji w 2017 roku wzięło udział 380 tysięcy widzów. Dziesiąta – jubileuszowa edycja festiwalu Bella Skyway przyciągnie rzesze oglądających, a instalacje przygotowane przez artystów zapowiadają się imponująco. Bella Skyway Festival odbędzie się w dniach 21-26 sierpnia 2018.

Program oraz wszelkie informacje TUTAJ