przewodnik w toruniu

Kilka informacji o Toruniu

Toruń to piękne miasto, z nietuzinkową historią. Wiąże się z nim wiele ciekawych historii i interpretacji, które opisaliśmy w poniższym artykule.

Herb Torunia

Herb Torunia przedstawia czerwony mur, z trzema strzelistymi basztami. Dwie boczne są symbolem Starego i Nowego miasta, natomiast środkowa to Rada Miejska. Widoczna jest także brama wiodąca do wnętrza miasta, gdzie otwarte skrzydło zaprasza przybyszów, a zamknięte zakazuje wstępu wrogom. Tarcza herbu znajduje się w rękach anioła, który rozpościera swoje wspaniałe skrzydła nad miastem, chroniąc go przed złem. Herb Torunia niezwykle trafnie przedstawia rzeczywistość, jest symbolem niezależności, prawa i przywilejów. W końcu miasto Kopernika nie raz wyszło bez szwanku z wojennych potyczek.

Panorama znad Wisły

Tutaj nie trzeba się rozpisywać, panorama oglądana znad Wisły ma niewiele konkurencji w Polsce.  Szczególnie wieczorem, kiedy roztacza wspaniałą atmosferę i cudowną magię Torunia, gdy oświetlone mury odbijają się w nurcie rzeki.

„Gotyk na dotyk”

Hasło „Gotyk na dotyk” promuje Toruń odnosząc się do rzadkiej, średniowiecznej architektury miasta. Sugeruje także wszystkim, że poznanie Torunia jest na wyciągnięcie ręki. W końcu zwiedzając Toruń, poczujemy niebywałą bliskość zabytków i ich historii.

Chcesz zwiedzić Toruń?

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na usługi przewodnickie po Toruniu. Gwarantujemy, że nie przegapisz ani jednej atrakcji.